Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZABAWA W MORDERSTWO

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1996
  • Premiera:
    1996. 10. 26
  • Barwny, 77 min

Dreszczowiec psychologiczny. Wracający do swej podlondyńskiej rezydencji były kierowca wyścigowy Brian Hamilton potrąca nieznanego mężczyznę. Ofiarą wypadku okazuje się młody człowiek, wędrujący z plecakiem w stronę stolicy Anglii. Hamilton zaprasza go do domu, by doszedł do siebie przed dalszą podróżą. Podczas ich rozmowy do rezydencji przybywa Sheila - żona gospodarza. Hamilton szybko ukrywa nieznajomego. Domyśla się bowiem, że spotkanie z Sheilą nie będzie należało do przyjemnych. Od czasu, gdy zastała go z kochanką, ich małżeństwo wisi na włosku. Obawy Hamiltona potwierdzają się. Sheila chce rozwodu i majątku, który wniosła mężowi w posagu. Po jej wyjeździe załamanemu Brianowi niespodziewanie oferuje pomoc nieznany wędrowiec. Na pytanie zaintrygowanego gospodarza, jaki ma sposób na powstrzymanie Sheili, nieznajomy odpowiada beztrosko: "Zabójstwo". [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ZABAWA W MORDERSTWO
AutorConstance Cox
PrzekładEwa Chodkowska
2020.06.11 00:11:42
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego