Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIŁOŚĆ PO DZIEWIĄTEJ

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • Premiera:
    1995. 12. 20
  • Barwny,

Dynamiczna, pomysłowa inscenizacja, dobrze oddająca klimat tekstów Janusza Głowackiego, jest debiutem reżyserskim Łukasza Zadrzyńskiego. Całość złożona jest z trzech jednoaktówek: "Konfrontacja", "Spacerek przed snem", "Herbata z mlekiem". Bohaterowie tych historii to współczesna polska inteligencja, przedstawiona przez autora i reżyseria w krzywym zwierciadle ironii.
Ewa i Andrzej, Ela i Rysiek, Jan... Tkwią po uszy w pułapce zazdrości, intryg i zdrad. Ewa jest wykończona nerwowo, boi się nieobliczalnych wyskoków Andrzeja. Nie wiadomo, czy bardziej boli ją zdrada męża, czy to, że mówiło o tym całe miasto, czy może to, że rolę w nowym scenariuszu przeznaczył dla innej. Zdradzony Rysiek kieruje agresję przeciwko nieznajomej dziewczynie, napastując ją na pustej nocą ulicy. Jola, też pełna kompleksów, nieoczekiwanie staje się powierniczką samotnego mężczyzny. Jan i Małgosia szamoczą się w związku, który dla obojga jest trucizną. Ona ma dość jego picia, kaca, niemocy twórczej i kiepskich obrazów. On drwi z niej, poniża, a przecież nie mogą się rozstać. Portret zbiorowy kilku postaci w paru wnętrzach oddaje klimat środowiska, obyczajowość, mentalność i język, rzeczywistą bądź pozorną banalność ich egzystencji. Twórcy spektaklu odnoszą się z dystansem i ironią do bohaterów i ludzkich małości, z których składa się ich życie. Precyzyjne wypunktowanie ich wad, kompleksów, śmiesznostek daje w efekcie pełen gorzkich prawd obraz "naszej małej stabilizacji" połowy lat dziewięćdziesiątych. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KONFRONTACJA
AutorJanusz Głowacki
Pierwowzór
SPACEREK PRZED SNEM
AutorJanusz Głowacki
Pierwowzór
HERBATA Z MLEKIEM
AutorJanusz Głowacki

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 01:20:55
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych