Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

III FURIE

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2012
 • Premiera:
  2012. 03. 13
 • Barwny, 116 min

  Przedstawienie przygotowane przez Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy transmitowane na żywo w TVP Kultura z XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" w Katowicach.

Autorki "III Furii" wykorzystały w scenariuszu głównie książkę Sylwii Chutnik "Dzidzia" i wspomnienia Stefana Dąmbskiego "Egzekutor". Wzajemnie przeglądają się one w sobie, demitologizując jednocześnie najważniejsze polskie symbole.
Chutnik z publicystyczną pasją portretuje życie rodzinne, o którym chciałoby się zapomnieć, demaskuje katolicką potrzebę ofiary.
Dąmbski w pamiętniku opisuje siebie, jako szesnastoletniego żołnierza Armii Krajowej wykonującego wyroki na polskich konfidentach i niemieckich urzędnikach. Chłopaka z dobrego domu, który przechodzi przemianę w bezwzględnego zabójcę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
DZIDZIA
AutorSylwia Chutnik
Pierwowzór
EGZEKUTOR
AutorStefan Dąmbski

Nagrody
schowaj

 • 2012
  Katowice (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje")-"Laur Konrada"
 • 2012
  Katowice (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje")
  nagroda redakcji "Dziennika Teatralnego" za rolę MC Apollo
 • 2012
  Katowice (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje")
  nagroda dziennikarzy i fotoreporterów
2017.02.11 02:13:05
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl