Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SKARPETKI, OPUS 124

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2012
 • Premiera:
  2012. 02. 27
 • Barwny, 120 min

  Bezpośrednia transmisja spektaklu prezentowanego w ramach poniedziałkowego Teatru Telewizji w TVP 1.

Protagonistami sztuki są dwaj starzejący się aktorzy, którzy największe sukcesy sceniczne mają już dawno za sobą. Po latach zapomnienia Verdier i Bremont podejmują próbę powrotu na scenę, przygotowując słowno - muzyczny spektakl napisany przez jednego z nich. Spotkanie dwóch tak odmiennych osobowości, z różnym bagażem doświadczeń życiowych i zawodowych nieuchronnie musi prowadzić do wielu nieporozumień i utarczek. Ale wywołuje także sytuacje zabawne. Verdier i Bremont poznają się bliżej podczas kolejnych prób, odkrywając, że choć z pozoru bardzo różnią się między sobą, tak naprawdę więcej ich łączy niż dzieli.
Sztuka "Skarpetki, opus 124" w reżyserii Macieja Englerta została uznana przez publiczność za najlepszy spektakl podczas Polkowickich Dni Teatru. Występujący gościnnie Piotr Fronczewski został uhonorowany mianem najlepszego aktora. Publiczność nagrodziła także reżysera Macieja Englerta.
Autorem sztuki jest Daniel Colas, francuski aktor, reżyser teatralny i filmowy, pisarz. Od lipca 2006 r. pełni funkcję dyrektora artystycznego Theatre des Mathurins w Paryżu. W 1972 r. został uhonorowany nagrodą im. Gerarda Philipe'a dla najlepszego aktora teatralnego. Jest autorem kilku sztuk, m.in: "La Maille", "Chacun pour moi", "La Voisine", "Femme a lunettes", "Vilains pas beaux", "Putain de soire", "Charlotte Corday", "Atrocement votre"czy "Skarpetek, opus 124"). Reżyserował sztuki Harolda Pintera, Jeana Paula Sartre'a, Tennesse Williamsa, Jean - Claude'a Grumberga oraz wielu innych autorów, wśród nich także utalentowanych debiutantów. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SKARPETKI, OPUS 124
AutorDaniel Colas
PrzekładBogusława Frosztęga

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2012
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda za muzykę
  i opracowanie muzyczne
 • 2012
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda aktorska
2020.10.27 00:38:50
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency