Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MEKSYKANIN

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1958
  • Premiera:
    1958. 04. 05

Lata 1910-1911. W Meksyku panuje niepodzielnie dyktatura Porfirio Diaza. Przeciwko dyktaturze walczy junta. Ale rewolucja to nie tylko ludzie, to także broń, karabiny. Na to potrzebne są pieniądze. Skąd zdobyć pieniądze dla rewolucji? - oto poważny problem. Zjawia się młody Meksykanin pełen nienawiści do dyktatury. Jest mało znanym bokserem. Staje do walki z mistrzem w tym sporcie Danny Wordem. Stawka jest wysoka - zwycięzca otrzymuje pełny dochód. Danny Word jest ulubieńcem publiczności. Ale Meksykanin walczyć będzie z całą świadomością celu i to dodaje mu sił. Kilka silnych ciosów Worda i Meksykanin znajduje się na deskach ringu. Publiczność szaleje , sędzia wylicza: jeden, dwa, trzy... "Zwyciężyć, zwyciężyć, rewolucja czeka..." - Meksykanin podnosi się, podejmuje walkę i wygrywa. Jego zwycięstwo to nowe karabiny, broń dla junty, to krok bliżej do obalenia znienawidzonej dyktatury.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MEKSYKANIN
AutorJack London

Patrz także:
schowaj

  • 1962
    Spektakl telewizyjny / Jack London / Tadeusz Worontkiewicz
2017.02.11 02:12:07
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman