Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

H

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2006
 • Premiera:
  2006. 12. 12
 • Barwny, 90 min

  Spektakl zarejestrowano w hali 42A Stoczni Gdańskiej 18-21 lipca 2006 r.

Telewizyjna rejestracja nowatorskiego odczytania dramatu Szekspira "Hamlet" przez Jana Klatę, wystawionego w opustoszałych budynkach Stoczni Gdańskiej.
Po premierze w Teatrze Wybrzeże prasa pisała: "Spektakl "H.", którego premiera odbyła się w ostatni piątek, zapewne nie jest inscenizacją, która przejdzie do historii światowego teatru jako odkrywająca nowe pokłady semantyczne w tekście Szekspira. Jednak dla polskiej sceny jest pozycją o tyle istotną, że próbującą zmierzyć się z dość karkołomną tezą o "polskości" tekstu genialnego stratfordczyka. Właśnie do tego założenia reżyserowi potrzebna była gdańska stocznia - przed laty symbol niezgody na PRL-owską rzeczywistość, dziś organizm umierający, który padł ofiarą rewolucji, jaką sam zapoczątkował. Tak samo jak Hamlet - buntownik, który przegrywa w grze, którą sam rozpoczął..." [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
HAMLET
Dramat
AutorWilliam Shakespeare
PrzekładStanisław Barańczak

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2007
  Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Twórczości Telewizyjnej "Prix Visionica")-Nagroda w kategorii: Teatr Telewizji

Patrz także:
schowaj

 • 1971
  Spektakl telewizyjny / William Shakespeare / Józef Gruda
 • 1974
  Spektakl telewizyjny / William Shakespeare / Gustaw Holoubek
 • 1985
  Spektakl telewizyjny / William Shakespeare / Jan Englert
 • 1991
  Spektakl telewizyjny / William Shakespeare / Andrzej Wajda
 • 2003
  Spektakl telewizyjny / William Shakespeare / Łukasz Barczyk
 • 2012
  Etiuda szkolna / Anastazja Dąbrowska
2022.05.21 05:52:42
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency