Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TECHNIKI NEGOCJACYJNE

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2006
  • Premiera:
    2006. 09. 17
  • Barwny, 54 min

Nad osiedlem domków jednorodzinnych zapada zmrok. Zakapturzona postać przeskakuje przez ogrodzenie jednej z posiadłości. Mija wypielęgnowany ogród, chowa się przed blaskiem ogrodowych lamp. Elektroniczny system alarmowy nie opiera się długo intruzowi. Ten wdziera się do wnętrza eleganckiej willi i rozpoczyna dzieło destrukcji. Przewraca stojące na stolikach fotografie domowników, demoluje pomieszczenia, czarnym sprayem wypisuje groźby na ścianach. Na koniec rozpala w salonie ognisko... Wkrótce sprawca włamania zostaje ujęty. Nocnym intruzem okazuje się dwudziestoletni Wojtek. Zatrzymanym opiekuje się psycholog więzienny, Lena Rajska. Kobieta jest przyjaciółką - i kochanką - Jacka Gotta, właściciela zrujnowanego domostwa. Jacek, znany z telewizyjnych programów psychoterapeuta o wieloletniej praktyce, początkowo nie wierzy, że sprawca działał sam. Widząc skalę zniszczeń i nienawiść, z jaką ich dokonano, podejrzewa zemstę kogoś, komu kiedyś wszedł w drogę. Jacek wspomina przerażenie, jakie ogarnęło jego i jego rodzinę po powrocie do domu. Był wówczas przekonany, że gdyby pozostali na czas ataku w willi, groziłoby im śmiertelne niebezpieczeństwo. Tymczasem Lena rozpoczyna poznawanie swojego nowego podopiecznego. 28-letnia pani psycholog od dwóch lat z sukcesami realizuje swój program resocjalizacyjny i sądzi, że zdoła pomóc Wojtkowi. Chłopak jest spokojny, dość szybko otwiera się przed młodą kobietą. Zdradza niektóre pobudki, które kierowały nim podczas włamania, wspomina straszne dzieciństwo, matkę i młodszego brata bitych przez ojca-alkoholika, pobyt w domu dziecka. Dla Leny praca z Wojtkiem okazuje się jednak większym problemem. Jej nieformalny związek z Jackiem przeżywa kryzys. Obie sprawy, zawodowa i osobista, mają na siebie coraz większy wpływ. Wychodzą na jaw wzajemne manipulacje i skrywane dotąd słabości. Młody przestępca staje się lustrem, w którym mogą się przejrzeć kochankowie. Lena postanawia skonfrontować napastnika - Wojtka z jego ofiarą - Jackiem. Wzajemne zrozumienie i przebaczenie udzielone oprawcy mają być ważnym krokiem na drodze do resocjalizacji chłopaka. Ale Wojtek skrywa jeszcze jedną mroczną tajemnicę z przeszłości, której wyjawienie może zmienić relacje Leny z Jackiem. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
TECHNIKI NEGOCJACYJNE
AutorJulita Grodek

Varia
pokaż

2020.06.22 00:14:10
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman