Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIEMCY

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  1974
 • Premiera:
  1974. 02. 04
 • Barwny, 120 min

Profesor Sonnenbruch stara się być przykładnym i lojalnym obywatelem III Rzeszy. Nie zgadza się on jednak z polityką prowadzoną przez rząd jego kraju. Pewnego dnia mężczyzna zostaje odwiedzony przez poszukiwanego przez gestapo Żyda i komunistę Joachima Petersa, jego dawnego współpracownika. Nieoczekiwana sytuacja stawia go przed wyborem między humanizmem i uczciwością, a chęcią zachowania życiowego dorobku naukowego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NIEMCY
Dramat
AutorLeon Kruczkowski

Patrz także:
schowaj

 • 1953
  Etiuda szkolna / Stanisław Bareja
 • 1961
  Spektakl telewizyjny / Leon Kruczkowski / Adam Hanuszkiewicz
 • 1969
  Spektakl telewizyjny / Leon Kruczkowski / Kazimierz Dejmek
 • 1981
  Spektakl telewizyjny / Leon Kruczkowski / Andrzej Łapicki
 • 1995
  Etiuda szkolna / Leon Kruczkowski / Karina Kleszczewska i in.
 • 1996
  Film fabularny / Zbigniew Kamiński
2022.05.21 05:48:10
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski