Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

O DOUCE NUIT

 • Tytuł alternatywny: CICHA NOC
 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  1991

Telewizja krakowska w 1991 roku, już po śmierci Tadeusza Kantora, wyprodukowała kilka programów pt. "Z archiwum Cricoteki". Wykorzystano w nich zapisy spektakli z cyklu tzw. cricotage, które artysta realizował w latach 1986-90. Kantor wyjaśniał: "Cricotage jest rodzajem działania wywodzącego się z doświadczeń Teatru Cricot 2 i z metody gry aktorskiej przez ten teatr odkrytej i praktykowanej".
"Cicha noc" powstała w Awinionie w 1990 roku we współpracy z aktorami francuskimi. Anna Halczak tak opisywała przedstawienie: "Poprzykrywane białymi płótnami postacie leżš na podłodze. Powoli zaczynają ożywać. Opowiadają swoją najważniejszą historię. Słuchają się nawzajem, ale tak naprawdę każdy jest pochłonięty tylko swoimi przeżyciami. Do pokoju wkracza Dzieciątko Jezus niesione przez klęczącego ni to anioła ni błazna. Przy cichych dźwiękach kolędy "Cicha noc" Nino i Helena próbują podjąć role Józefa i Marii. (...) Pojawia się żołnierz z karabinem. Celuje do Dzieciątka. A zwiastun wesołej nowiny, klęczący anioł ze wzniesioną ręką, jest ceremonialnie opakowywany białym bandażem. I tak pozostanie nieruchomy przez dłuższy czas. (...) Przy dźwiękach głośnego Requiem aktorzy wnoszą na scenę krzyż. Pierwszą ofiarą zostaje mieszkaniec pokoju. Jednomyślny wyrok padł na Rabinka. Tak naprawdę to on został ukrzyżowany. A Ksiądz będący świadkiem całej tej ceremonii rozdziera mu szaty na piersiach. Anioł zakończył swoją misję. (...) Lokatorzy - ofiary kataklizmu - na nowo podejmują swoje role. Rabinek zszedł z krzyża i usiadł na krześle. Inni powrócili z pogrzebu i w dalszym ciągu opowiadają swoją prawdziwą historię, wykonują swoje maniakalne czynności". [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
   
 • Realizacja spektaklu
  L' Institut Superieur des Techniques du Spectade et Equipage
   
 • Realizacja telewizyjna
  Laurent Champonnois
   
 • Producent wykonawczy
  Casanova Berengere
   
  Stephane Lebon
   
 • Produkcja
  L' Institut Superieur des Techniques du Spectade et Equipage
   
  Eurekam
   
  Equipage
   
 • Obsada aktorska
  Philippe Avril
   
  Marc Baylet
   
  Paul Bourdin
   
  Claude Bruguier
   
  Violaine Burgard
   
  Philippe Cal
   
  Carmelo Carpenito
   
  Emanuelle Demoris
   
  Sophie Ducruez
   
  Helene Famin
   
  Stephano Fogher
   
  Emmanuel De Gouvello
   
   
  Lucie Le Touze
   
  Bruno Levy
   
  Renaud Lille
   
  Patrick Marchand
   
  Natacha Megard
   
  Franck Nadal
   
  Lina Nassar
   
  Euge Nil
   
  Beatrice Ollinger
   
  Michel Pellegrino
   
  Patrick Pellerin
   
   
  Manuel Serrano
   
  Fabienne Varoutsikos
   
  Marie Vayssiere
   
  Hana Zavadilova
   

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
O DOUCE NUIT
AutorTadeusz Kantor
2017.02.11 01:50:26
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski