Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZIEMIA NICZYJA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1993
  • Premiera:
    1993. 05. 12
  • Barwny, 59 min

    Telewizyjna rejestracja spektaklu poznańskiego Teatru Ósmego Dnia.

Zbiorowa kreacja zespołu – akcja rozgrywa się w umownej scenografii, na symbolicznej granicy, która kiedyś wydawała się wieczna i nieprzekraczalna... teraz błąkają się tu widma. Metaforycznie ukazane losy współczesnych Polaków – historie ucieczek i powrotów: od siebie, od historii, kraju. Próby poszukiwań jakiegoś miejsca, gdzie można czuć się „u siebie”, ostatecznej ojczyzny. „Ziemia niczyja to sumienie, pamięć wierność” – pisze jedna z aktorek, współtwórczyni spektaklu. Według krytyki to także spektakl o współczesnej sytuacji artysty, o trudnościach robienia teatru w kraju, w którym runęło to, z czym walczono przez dziesięciolecia. (TVP)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.01.30 00:20:48
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman