Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZNAJOMEK Z FIESOLE

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1990
  • Premiera:
    1990. 05. 20
  • Barwny, 93 min

Małżeństwo Moryś i Rara wracają do Warszawy z podróży poślubnej we Włoszech. Odwiedza ich kuzynka panna Ellen, mieszkająca na stałe na wsi. Przychodzi wuj Frydląd, który ma zabrać całe towarzystwo na uroczystą kolację do siebie. Niespodziewanie zjawia się Gabriel Tender, który podaje się za przyjaciela Morysia i Rary. Jednak oboje nie mogą sobie przypomnieć, skąd znają Tendera. Okazuje się, że Tender to żebrak z Fiesole, któremu wrzucili pieniądze do kapelusza. Odszukał ich, by spłacić dług wdzięczności. Ellen zafascynowana Tenderem zaprasza go na kolację u wujostwa. Tender przyprowadza do Frydlądów dawnego znajomego, żebraka Syfona i oferuje mu pomoc finansową. Wyjaśnia Ellen, że jest komiwojażerem, który "lansuje nowy towar wdzięczność ludzką". Gościowi Frydlądów ginie drogocenne futro - podejrzenia padają na Tendera i Syfona. Kiedy sprawa futra się wyjaśnia, Ellen proponuje Tenderowi małżeństwo. Przestraszony Tender chce wyjechać, wymyka się na dworzec. Ellen idzie za nim. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ZNAJOMEK Z FIESOLE
AutorBruno Winawer
2017.02.11 01:47:24
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl