Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KORDIAN

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  1980
 • Premiera:
  1980. 12. 28
 • Barwny, 96 min

Główny bohater Kordian przeżywa rozczarowanie do romantycznej miłości. Po nieudanej próbie samobójstwa wyjeżdża do Anglii i Włoch. W czasie tej podróży przekonuje się, że światem rządzi pieniądz. Na szczycie Mont Blanc Kordian z nieszczęśliwego kochanka przemienia się w patriotę i znajduje sens życia. Po spotkaniu ze spiskowcami postanawia sam zabić cara. Zamach nie udaje się, Kordian zostaje schwytany i zamknięty w domu wariatów. Car wydaje na Kordiana wyrok śmierci. W celi Kordian odbywa spowiedź. Wielki Książę żąda od swojego brata, cara ułaskawienia Kordiana. Po burzliwej rozmowie car podpisuje akt ułaskawienia. Czy egzekucja zostanie powstrzymana?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
KORDIAN
Dramat
AutorJuliusz Słowacki

Nagrody
schowaj

 • 1981
  Kalisz (Kaliskie Spotkania Teatralne)-Nagroda aktorska w przeglądzie sztuk TV

Patrz także:
schowaj

 • 1963
  Spektakl telewizyjny / Juliusz Słowacki / Jerzy Antczak
 • 1994
  Spektakl telewizyjny / Juliusz Słowacki / Jan Englert
 • 2022
  Spektakl telewizyjny / Juliusz Słowacki / Zbigniew Lesień
2023.01.18 00:27:24
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl