Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GARŚĆ PIASKU

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  1991
 • Premiera:
  1991. 06. 16

Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża z długim molo... Sezon w pełni. Do nadmorskiego kurortu przejeżdżają mieszczuchy, aby wypocić na słońcu biurowy tłuszcz i pochwalić się nową żoną. Codziennie rano pukają do małego domku "dozorcy wydm" i pożyczają od niego leżaki. Codziennie wieczorem dozorca wydm wypożycza od nich żony i córki, i zabiera je do swego małego domku. Nikt jednak nie wie, kim jest pilnujący piasku i leżaków, sympatyczny, choć trochę dziwny, Geza. Kiedyś był sławnym rekordzistą, wyczynowym pływakiem, zawodnikiem z obiecującą przyszłością. Karierę przerwała choroba. Poważna wada serca uniemożliwiła intensywne treningi i starty w zawodach. Kredyt sławy nie na długo starczył. Coś trzeba było zrobić z życiem. Próbował samobójstwa, ale bez powodzenia. Dziewczyny, alkohol - to pozwala chwilowo zapomnieć i ocalić tę rozsypującą się garść piasku - życie. Na jak długo jednak? Jedynym prawdziwym ratunkiem byłaby miłość. Geza wie o tym, ale boi się, nie potrafi się zdecydować, nie chce przyjąć wytrwałej i dojrzałej miłości Anki. A kiedy w końcu chce, jest za późno. "Garść piasku" w latach sześćdziesiątych cieszyła się dużym powodzeniem w teatrach, miała wiele premier w kraju i za granicą. Pisano, że jest "współczesną sztuką obyczajową, zmierzającą w kierunku psychologicznego pogłębienia tematu". Dziś dramat człowieka obezwładnionego własną słabością, nie umiejącego odnaleźć drogi do siebie i do świata, brzmi równie gorzko i równie prawdziwie. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
GARŚĆ PIASKU
AutorJerzy Przeździecki

Patrz także:
schowaj

 • 1965
  Spektakl telewizyjny / Jerzy Przeździecki / August Kowalczyk
 • 1970
  Spektakl telewizyjny / Jerzy Przeździecki / Maria Straszewska
2017.02.11 01:38:03
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency