Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

W KAŻDĄ PIERWSZĄ NIEDZIELĘ

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1994
  • Barwny, 50 min

Fabuła przedstawienia odwołuje się do autentycznego zdarzenia. Jest to historia miłości, która zrodziła się w więzieniu na Rakowieckiej. Wydarzenia zostały opisane w zbiorze reportaży Andrzeja Mularczyka "Czyim ja żyłem życiem" pod tytułem "Kreska, kropka, kreska". Więzienny mur dzieli parę bohaterów: młodą dziewczynę oskarżoną o działalność przeciw władzy ludowej i współudział w głośnym zabójstwie dziennikarza radiowego Stefana Martyki i bohatera powstania warszawskiego Sławbora. Rozmawiają alfabetem Morse'a, zwierzają się sobie, codzienne rozmowy sprawiają, że rodzi się uczucie, skazane na wyobraźnię. Miłość, która jest marzeniem, jest zarazem ucieczką od straszliwej więziennej rzeczywistości, dodaje sił, pozwala przetrwać. Umawiają się, że ten, kto wyjdzie pierwszy z więzienia, będzie na drugiego czekał w kościele na Czerniakowskiej, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Po latach oczekiwania następuje wymarzone spotkanie. Kameralny spektakl bardziej skupia się na "portrecie wewnętrznym" bohaterów niż akcji dramatu, pokazuje siłę uczuć skazanych na imaginację. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
W KAŻDĄ PIERWSZĄ NIEDZIELĘ
AutorAndrzej Mularczyk
2019.12.03 00:13:53
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski