Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PO DESZCZU

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2002
 • Premiera:
  2003. 03. 16
 • Barwny, 75 min

Telewizyjna inscenizacja powstałej w 1993 roku sztuki, jednej z najpopularniejszych w dorobku urodzonego w 1963 roku Katalończyka, znanego reżysera, dramatopisarza, tłumacza i wykładowcy literatury dramatycznej w Instytucie Teatralnym w Barcelonie. Przesycona atmosferą tajemniczości i zmysłowości, przykuwa uwagę narastającym napięciem i niejasną sugestią nieuchronnej tragedii.
W wieżowcu wzniesionym w centrum miasta obowiązuje bezwzględny zakaz palenia papierosów. Nie chcąc i nie mogąc go łamać, nałogowcy z pewnej firmy wdrapują się na dach budynku, by tam w ukryciu oddawać się paleniu. Jest wśród nich kierownik i informatyk, grupa sekretarek, dyrektorka, goniec. Plotkują, rozmawiają o stosunkach w pracy, problemach zawodowych i zawodowych, z którymi nie potrafią sobie poradzić, potrzebie seksu, marzeniach o wielkiej miłości. Aż do zawrotu głowy balansują na krawędzi dachu, spoglądają w kilkudziesięciopiętrową przepaść i zastanawiają się, jak długo spadałoby ciało z tej wysokości. Niektórym taki upadek majaczy się w snach.
Chwile pod chmurzącym się niebem, z zakazanym papierosem łapczywie wsuwanym do ust, są dla tych ludzi momentami zbliżenia, wyrwania się z monotonii pracy i architektury, nagłego dostrzeżenia piękna, odczucia wolności. Stopniowo ujawniają się relacje i zależności między pracownikami, dochodzą do głosu emocje, niechęci i nienawiść, co być może wynika z duchoty spowodowanej brakiem deszczu, który nie padał od dwóch lat. W końcu deszcz nadchodzi... [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PO DESZCZU
AutorSergi Belbel
PrzekładMarzenna Mętrak-Gottesman

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2003
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda za zdjęcia
 • 2003
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda za montaż
2017.04.21 00:42:02
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor