Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NAJMNIEJSZE MUZEUM ŚWIATA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1996
  • 31 min

Halina Duczmal-Pacowska - geograf, pedagog, muzealnik, doktor historii nauk o ziemi, a także artysta plastyk, w roku 1988 stworzyła w swoim M-3 Najmniejsze Muzeum Świata. W 16-metrowym pokoju wystawia prace przyjaciół emerytów, z którymi eksperymentalnie uprawia malarstwo. Zajęcia, połączone z herbatką, prowadzone są 2 razy w tygodniu po 3 godziny. Uczestnicy spotkań, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, to ludzie różnych zawodów. Mają od 55 do 100 lat, przychodzą ochoczo - rysują, malują, a później analizują swoje prace, by pod koniec roku nauki odebrać świadectwo i wylosować nagrodę. Są szczęśliwi. Nie czują się samotni, niepotrzebni. Te chwile spędzone u pani Haliny to minimum czasu, który mogą przeznaczyć wyłącznie dla siebie. Pochłonięci swoją pasją, nie mówią wtedy o problemach, poświęcając się bez reszty malarstwu. Doktor Halina zachęca ich do życia. Ćwiczy ich umysły, nie pozwalając się zestarzeć, pomaga zrealizować artystyczne ambicje. Daje im nadzieję. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.11.26 01:00:20
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency