Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SPRAWA BULSKIEGO

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1997
 • Gatunek:
  Dokument inscenizowany
 • 28 min

Historia rodziny, której ojciec nie zgadza się na posyłanie syna do szkoły podstawowej, sam podejmując się jego edukacji. Po tragicznej śmierci żony Henryk Bulski wychowuje synów samotnie. Przemysław jest w II klasie liceum, Krzyś uczy się w domu. Chłopcy są zadbani, dobrze odżywieni, schludnie ubrani. A jednak Sąd Rejonowy w Częstochowie - w postępowaniu, które trwa już dwa lata - zdecydował o ograniczeniu jego władzy rodzicielskiej i umieszczeniu Krzysztofa w domu dziecka. Rzecznik tego sądu stwierdził, że jest to pierwszy przypadek w dziejach tej instytucji, która dotąd opiekę nad dziećmi ograniczała w rodzinach patologicznych, a o rodzinie Bulskiego w żadnym razie powiedzieć tego nie można. Wszystko dlatego, że bohater filmu uznał, iż Krzyś jest bardzo zdolny i posłał chłopca do klasy zerowej w wieku pięciu lat. Potem wnioskował, by syna przyjęto od razu do klasy II. Dyrektor szkoły nie zgodził się na to. Wtedy Bulski wyciagnął wnioski ze swoich dotychczasowych doświadczeń w kontaktach z placówkami oświatowymi. Oświadczył, że w związku z tym, że szkoła publiczna nie spełnia jego oczekiwań, nie wyraża zgody, by jego młodszy syn do niej uczęszczał. Postanowił zrobić to, co często dzieje się w Niemczech czy na Węgrzech: uczyć Krzysia samodzielnie. Sąd jednak uważa, że w ten sposób krzywdzi on syna. W uderzającym formą filmie Henryk Bulski przedstawia swoją sprawę, która obrosła już mnóstwem dokumentów i wycinków prasowych, dowodzi swych racji, oskarża szkołę i kuratorium. Wypowiadają się również jego synowie, przerażeni perspektywą zabrania jednego z nich z rodzinnego domu. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2017.02.11 02:52:14
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego