Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DON KICHOT

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1982
 • Gatunek:
  Film kombinowany
 • Barwny, 35 mm, 234 m, 8 min

Meteforycznie potraktowana róża - symbol miłości, zmienia się w znak śmierci na obrazach hiszpańskich malarzy - od Goyi do Picassa. Wyczekującemu pod balkonem Don Kichotowi Dulcynea rzuca czerwoną różę. Kwiat zmienia się w żagiew podpalającą stos. Na tle płomiennego nieba przesuwają się czarne, zakapturzone postacie, pojawia się szubienica. Znów dźwięk gitary zapowiada powrót rycerza pod znajomy balkon - czerwona róża staje się kulą trafiającą w pierś człowieka. Obracają się skrzydła wiatraka pod wzburzonym niebem, słychać strzały. Za każdym razem kwiat niesie śmierć, by w ostatnim obrazie zastygnąć w locie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1983
  Huesca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych)-Nagroda "Brązowy Tancerz"
2022.05.21 06:03:00
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych