Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LISTY NIEWYSŁANE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1994
  • Barwny, 25 min

To była wielka miłość. Anna i Stanisław byli przekonani, że nie skończy się nigdy. Jej owocem stał się najpierw Bartek, potem Kasia. Ślady tego dawnego szczęścia pozostały na fotografiach. Na tych zdjęciach widać też, że w pewnym momencie w rodzinie zabrakło ojca. Dążąc do zapewnienia bliskim dobrobytu, wyjechał na zagraniczny kontrakt. Potem na kolejny i jeszcze... Kiedyś Anna - bohaterka filmowego tryptyku - marzyła o spokojnym życiu u boku opiekuńczego mężczyzny, teraz sama musiała sobie radzić ze wszystkim. Stanisław przyjeżdżał tylko na święta. Niepostrzeżenie miłość zaczęła wygasać. Między żoną i mężem, między dziećmi i ojcem krążyły wprawdzie listy, nie było jednak prawdziwej rodzinnej więzi. Aż kiedyś Stanisław zniszczył swoje listy do Anny, które starannie przechowywała. Odtąd przestała do niego pisać. Z czasem, stwierdziwszy, że jej małżeństwo uległo całkowitemu rozpadowi, a Stanisław nie wywiązuje się nawet z finansowych zobowiązań wobec rodziny, zdecydowała się na rozwód. Kamera towarzyszy Annie i jej dzieciom w okresie poprzedzającym rozwód. Obserwuje ich podczas domowych zajęć, posiłków i nauki, na spacerach z jamnikiem Cyrylem. Wędruje z Anną do sądu. Mikrofon rejestruje opowieść kobiety o jej małżeństwie, wspomnienia, rozmowy z dziećmi i treść listów, których ani ona, ani dzieci już do Stanisława nie wysyłali. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:35:02
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski