Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NAJPIĘKNIEJSZA JASKINIA ŚWIATA

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1983
 • Gatunek:
  Film turystyczno-krajoznawczy
 • Barwny, 35 mm, 451 m, 16 min

Debiut autorski dwóch młodych realizatorów, będący poetycko-filozoficzną impresją na temat samotności, bezimienności w wielkomiejskim tłumie, poszukiwania drogi do drugiego człowieka. "Trzeba go szukać nawet wtedy, gdy brakuje sił i nadziei. To trochę tak jak z jaskinią". Jaskinia, z trudem i mozołem zdobywana, by olśnić niespodziewanym pięknem, jest parabolą ludzkich tęsknot i nadziei.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1983
  Budapeszt (Międzynarodowy Festiwal Filmów Sportowych)-Nagroda za zdjęcia
  Nagroda za zdjęcia
 • 1985
  Łódź (Festiwal Filmów Dydaktycznych)-III Nagroda
 • 1983
  La Chapelle-en-Vercors (Międzynarodowy Festiwal Filmów Speleologicznych)-Nagroda telewizji Antenne II
2022.05.21 06:02:22
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski