Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DWIE PRZYGODY LEMUELA GULLIWERA

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1981
 • Gatunek:
  Film wycinankowy
 • Barwny, 35 mm, 292 m

PRZYGODA PIERWSZA Na tratwie płynącej po morzu siedzi Gulliwer i więziony w ptasiej klatce Liliput Hugo. Gulliwer opowiada o swoim powrocie do ojczyzny. Pewnego razu Hugo oswobodził go z więzów, jakimi został spętany przez Liliputy. Wdzięczny Gulliwer postanowi wziąć go ze sobą do kraju, gdzie występując w cyrku mają dorobić się fortuny. Hugo jest jednak smutny. Nagle chwyta leżący obok nóż i ku rozpaczy Gulliwera odbiera sobie życie. PRZYGODA DRUGA Olbrzymi ptaszni Gluk idzie brzegiem morza niosąc w ptasiej klatce Gulliwera, którego znalazł na brzegu wyspy. Gulliwer bezskutecznie prosi, by zwrócił mu wolność. I wtedy Gulliwer - podobnie jak Liliput Hugo - popełnia samobójstwo.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
DWIE PRZYGODY LEMUELA GULLIWERA
Monodram
AutorJerzy Broszkiewicz
2017.02.11 02:31:18
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor