Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FILM DLA KRYSI

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1988
 • Gatunek:
  Dokument inscenizowany
 • Czarno-biały, 35 mm, 540 m,

Relacja z pobytu w obozie w Majdanku Andrzeja Janiszka, więźnia Pawiaka i Majdanka, zastępcy komendanta głównego Organizacji Wojskowej K. B. , powołanej przez generała W. Sikorskiego. W obozie powstał ruch samoobrony więźniów. Jedną z form pomocy w przetrwaniu i podtrzymaniu na duchu była twórczość artystyczna. Na odwrocie wąskich pasków papieru - grypsów powstał nawet "film" - narysowana taśma, z kadrami, perforacją, - p. t. "Krysia musi mieć braciszka. Film dla Krysi". Rysunkom przedstawiającym sytuację w obozie towarzyszył wierszyk o krasnoludkach w niewoli i karaluchach (SS-manach). W filmie wykorzystano materiały ze zbiorów Państwowego Muzeum w Majdanku, Wojewódzkiego ArchiwumPaństwowego w Lublinie i Archiwum WFD.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:26:27
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman