Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRÓLESTWO ZIELONEJ POLANY

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1994
 • Gatunek:
  Film dla dzieci, Film rysunkowy
 • Barwny, 1898 m, 64 min

Głównym bohaterem filmu jest mały chłopiec imieniem Marek, który z wroga przyrody staje się jej oddanym przyjacielem. Zanim to wszakże nastąpi, los spłata mu sporego figla. Z początku nic jednak tego nie zapowiada. Marek przyjeżdża do lasu z wycieczką szkolną. Szybko odłącza się od reszty dzieci, po czym daje upust swojej chuligańskiej fantazji. Niszczy mrowisko, kaleczy nożem drzewo, usiłuje złapać pająka. Kiedy mu się nie udaje, zaczyna gonitwę za motylem. Nie wie, że pod tą postacią ukrywa się książę białej i czarnej magii. Chcąc ukarać niesfornego chłopca, czarownik zmniejsza go do rozmiarów owada. Marek, zmniejszony do rozmiarów owada, musi nauczyć się żyć w zupełnie nowych warunkach. Nie jest to bynajmniej łatwe. Chłopiec przeżywa serię niezwykłych przygód, które uświadamiają mu, że niszczenie przyrody to wielkie zło. W świecie leśnej polany znajduje wielu nowych przyjaciół, którzy w podzięce za pomoc w wojnie ze złymi ludźmi ofiarowują mu cudowny eliksir. Po jego wypiciu Marek wraca do dawnej postaci. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 1994
  Dębica (OFFA dla Dzieci)
  Nagroda Główna "Oskarek"
 • 1996
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Poznańskie Koziołki za reżyserię

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 02:24:42
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency