Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIEDŹWIEDŹ. WŁADCA GÓR

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2012
 • Barwny, 51 min

"Niedźwiedź władca gór" to subtelny, a przy tym nie pozbawiony dramatyzmu obraz Krystiana Matyska, odważnie nakręcony i zręcznie wyreżyserowany. Opowieść o niedźwiedziach brunatnych, zamieszkujących także w polskiej części Karpat to wynik ponad trzydziestu miesięcy pracy zespołu. Film potrzebny i jasny w przekazie. Wciąż - wbrew pozorom - niewiele wiemy o tym rzadkim gatunku drapieżnika, wytępionego w całej niemal Europie i kryjącego się praktycznie wyłącznie we wschodnich i północnych górach Europy. Spora dawka wiedzy o zwyczajach i trybie życia niedźwiedzi, podglądanych przez ekipę przez całe dwa lata, w różnych miejscach i w różnych warunkach. Jeszcze jeden dowód na to, że w skromniejszych warunkach jesteśmy w stanie kręcić filmy przyrodnicze na poziomie nie odstającym od potęg światowych przodujących w gatunku, takich jak Wielka Brytania, Australia czy Kanada. Piękne zdjęcia, piękny dźwięk, piękna muzyka skomponowana przez Bartka Gliniaka. [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2013
  Bańska Bystrzyca (Międzynarodowy Festiwal Filmów o Środowisku "EnviroFilm")-Nagroda w kategorii: Dokument
 • 2013
  Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego)-Nagroda za promocję przyrody i krajobrazu Europy
 • 2013
  Zakopane (Spotkania z Filmem Górskim)-Nagroda Publiczności
2022.05.21 06:46:21
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman