Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOJE ŻYCIE JAKO TW. TOMASZ DEDEK

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 22 min

W listopadzie 2007 tygodnik Wprost poinformował, że popularny obecnie aktor Tomasz Dedek był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie Papkin. W wywiadzie dla tygodnika, aktor potwierdził tę informację, ale w oświadczeniu opublikowanym w internecie odciął się od niektórych tez stawianych przez gazetę. W scenerii restauracji "Zapiecek" na warszawskiej Starówce, miejscu gdzie Tomasz Dedek najczęściej spotykał się ze "swoim" esbekiem, aktor opowiada, jak doszło do pozyskania go, jako TW na pierwszym roku studiów w warszawskiej PWST, dlaczego przybrał pseudonim "Papkin", na czym polegała jego współpraca i czy za swoje meldunki brał pieniądze? Na koniec aktor, próbuje ocenić swoje postępowanie ćwierć wieku później. Opowieść Tomasza Dedka ilustrowana jest materiałami z jego esbeckiej teczki. Poznajemy dokumenty, o których autorka artykułu we Wprost nie wspomniała, a które musiała widzieć. Świadczą one o bardzo niskiej ocenie przez SB korzyści, jakie płynęły ze współpracy z TW "Papkin". Jego meldunki były ogólnikowe, a on sam uchylał się od spotkań. To sprawiło, że SB dość szybko zrezygnowała z jego usług, choć formalnie w jej papierach figurował do 1989 roku.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 06:45:48
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl