Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DISTANCE

  • Film animowany
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2012
  • Barwny, 9 min
    Film powstał w ramach programu "Młoda Animacja".

Próba graficznej transpozycji stanów psychiki, zachowań i napięć towarzyszących codziennym próbom komunikacji werbalnej pomiędzy dwojgiem ludzi. Rodzaj rozmowy, w której słowa są zastępowane graficznymi ekwiwalentami artykułowanymi przez rozmówców, przyjmującymi postać typograficznych elementów unoszących się w przestrzeni pomiędzy postaciami bohaterów. To tam na styku dwóch światów tworzą się sprzężenia, tarcia, kolizje ukazujące fundamentalny mankament codziennej egzystencji - nieumiejętność komunikacji. Słowa krążą po niewidzialnych trajektoriach częstokroć nie docierając do odbiorców, mijając się i gubiąc drogę. Repetycje gestów, słów, sygnałów tworzą swoistą mantrę znaczeń, prób określania, nazywania i wytyczania własnych granic mentalnej niezależności często utrudniającej wzajemne współistnienie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 01:21:09
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.