Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ANTYFACET

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2008
 • Barwny, 16 min

Jak Gombrowicz pisał o upupianiu, tak Marcin Boronowski, wykładowca języka angielskiego na Uniwersytecie Wrocławskim oraz amator wysokich obcasów, mówi o ufacetowieniu mężczyzn. Marcin przyjął tytuł Naczelnego Antyfaceta Rzeczpospolitej Polskiej i od kilku lat stara się o rozpropagowanie tego hasła. Walczy o prawa, mogłoby się wydawać najbardziej uprzywilejowanych jednostek w społeczeństwie, czyli mężczyzn. Nie jest przeciwko męskości, ale przeciwko jej sprymitywizowanej wersji, którą można określić mianem facetyzmu. Obszarem, w którym według Marcina mężczyźni są najbardziej ograniczani, jest ubiór, dlatego w ramach walki ze stereotypami Antyfacet chodzi w odzieży typowo damskiej. Według niego, należy odrzucić sztuczny podział "wy jesteście piękne, a my silni" - skoro kobiety dosłownie i w przenośni weszły w męskie spodnie, to mężczyźni powinni zrobić coś podobnego z tą różnicą, że w drugą stronę. Uważa więc, że mężczyźni też powinni mieć pełne prawo eksplorować obszary do tej pory zarezerwowane wyłącznie dla kobiet.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2008
  Konkurs ""Równe i równiejsi" (dotyczący kwestii równouprawnienia kobiet i mężczyzn)-Wyróżnienie
2017.02.11 04:23:18
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor