Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WIELKI CZŁOWIEK MAŁEJ GRAFIKI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2011
  • Barwny, 46 min

Film dokumentalny poświęcony postaci Andrzeja Heidricha. Jest on swoistą wędrówką po życiu i pracy twórczej tego artysty grafika. W rozmowie z Teresą Torańską A. Heidrich wspomina dzieciństwo przeżyte w przedwojennej Polsce, dom rodzinny, najbliższych z okresu zawieruchy wojennej i lata nauki w liceum plastycznym, a następnie studia w Akademii Sztuk Pięknych już w powojennej Polsce. Opowiada o współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, która sięga 1960 roku i prezentuje poszczególne etapy pracy przy projektowaniu banknotów. Jest autorem serii banknotów "Wielcy Polacy" (w obiegu 1975 - 1996) i "Władcy Polski" (w obiegu od 1995 roku). Następnie opowiada o swojej pracy przy ilustracjach i okładkach książek. Był wieloletnim Naczelnym Grafikiem Wydawnictwa "Czytelnik". Jest również autorem projektów znaczków pocztowych, twórcą ekslibrisów, autorem, Pocztu Władców Polski, projektantem herbów dla niektórych województw i gmin, wzorów pieczęci dla Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, autorem poprawek do obowiązującego herbu państwa polskiego, twórcą odznaczeń i odznak wojskowych, policyjnych, państwowych. O bohaterze filmu wypowiadają się: profesor Marek Belka, Hanna Gronkiewicz Waltz, profesor Stanisław Wieczorek, Marek Żakowski, Zygmunt K. Jagodziński, Marcin Olszak, Tadeusz Konwicki, Maria Iwaszkiewicz, Alicja Kapuścińska, Maciej Kopecki, Paweł Kosiński, Maciej Jędrysik, profesor Maciej Buszewicz. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:22:06
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych