Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OKOLICE CHOPINA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2010
  • Barwny, 59 min

"Okolice Chopina" to dokument opowiadający o ważnych i znaczących dla twórczości kompozytora wątkach jego biografii, związanych z regionem kujawsko - pomorskim. Okazuje się, że te okolice są prawdopodobnie najsilniej nasycone w obecność Chopina w Polsce, a żaden inny region nie wywarł tak istotnego wpływu na jego twórczość. Miejsce urodzenia matki, emocji związanych z pierwszą miłością, w końcu - niezwykle w skutki owocnych wiejskich wakacji, pozostawiły wyrazisty, trwały ślad w sercu i dziełach kompozytora.
W filmie przeplatają się trzy wątki: podróż Chopina przez Kujawy i ziemię dobrzyńską, analiza muzycznych konsekwencji jego pobytu tutaj, w końcu - współczesne ślady związane z Chopinem. Całość ilustruje koncert - zapis z dwunastogodzinnego maratonu, zatytułowanego "Kalejdoskop Chopinowski" - który odbył się w Bydgoszczy 29 maja 2010 roku z okazji 200 - lecia urodzin kompozytora, a zorganizowany został przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.02.10 23:19:41
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski