Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SANTO SUBITO

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska, Francja, Włochy
  • Rok produkcji:
    2011-2014
  • Barwny, 4 części, cz. 1 - 26 min, cz. 2 - 26 min, cz. 3 - 50 min

CZĘŚĆ 1: NIEWYJAŚNIONE UZDROWIENIE: Historia cudownego uzdrowienia francuskiej zakonnicy, siostry Marie Simon - Pierre, pracującej w w Instytucie Macierzyństwa Katolickiego w Bourgoin - Jallieu. Cierpiąca na chorobę Parkinsona zakonnica nagle odzyskała sprawność fizyczną. Najpierw choroba, której pierwsze objawy pojawiły w 2001 r. , postępowała szybko. Stan zakonnicy pogorszył się jeszcze po śmierci papieża, 2 kwietnia 2005 r. Siostry ze wspólnoty modliły się żarliwie za papieża i za jej zdrowie. Marie Simon - Pierre została uzdrowiona niespełna dwa miesiące po śmierci papieża. To uzdrowienie uznano w procesie beatyfikacyjnym za cud przypisywany wstawiennictwu Jana Pawła II. Kiedy nastąpiła widoczna poprawa, siostra Marie Simon - Pierre powiadomiła natychmiast matkę przełożoną Marie - Thomas, a ta przełożoną generalną, matkę Marie - Mac. Sprawa dotarła do ks. Sławomira Odera, postulatora procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II. Po kilku latach skrupulatnych badań, komisja do spraw beatyfikacji sformułowała dekret, który ostatecznie uznał, że uzdrowienie siostry Marie Simon - Pierre miało cudowny charakter i że dokonało się dzięki wstawiennictwu zmarłego Ojca Świętego. 14 stycznia 2011r. dekret ten został zatwierdzony przez papieża Benedykta XVI. Siostra Marie Simon - Pierre nigdy dotąd nie opowiedziała publicznie swojej historii. Przerwała milczenie wyłącznie dla Telewizji Polskiej, tym samym dając twórcom filmu możliwość zrealizowania interesującego dokumentu. Ilustracją do filmu są fragmenty archiwalnych materiałów ukazujących Jana Pawła II za życia oraz nakręconych w dniu pogrzebu papieża. O uzdrowieniu siostry Marie Simon - Pierre mówią: ks. Sławomir Oder, siostra Marie - Thomas, siostra Marie - Mac, siostra Marie - Yves, lekarz rodzinny dr. Xavier David, ekspert dokumentów pisanych przy Sądzie Apelacyjnym Aix - Marseille oraz ona sama.
CZĘŚĆ 2: NASZ BŁOGOSŁAWIONY: 1 maja 2011, w dniu beatyfikacji Jana - Pawła II, do Rzymu zjechały tysiące pielgrzymów. Setki tysięcy osób z Europy i najdalszych zakątków globu. Ludzie wierzący i niewierzący, przywódcy polityczni państw, przedstawiciele hierarchii kościelnej i tak zwani zwykli ludzie. Społeczeństwo świata w przekroju. W uroczystościach beatyfikacyjnych uczestniczyła również siostra Marie Simon - Pierre (cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem Jana Pawła II), podobnie jak członkowie kongregacji do spraw beatyfikacji. Film podejmuje wątek podróży pielgrzymów, przeplatając ze sobą sytuacje z teraźniejszości i materiały archiwalne. W filmie znalazła się również próba syntetycznego spojrzenia na postać papieża Polaka z punktu widzenia świadków, lekarzy i teologów. Portret Jana Pawła II poprzez pryzmat kryteriów świętości w kontekście dwóch rozwijających się równolegle wątków tematycznych dotyczących zagadnień wiary i rozumu.
CZĘŚĆ 3: NASZ ŚWIĘTY: Postulator ks. Stanisław Oder tłumaczy przebieg procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II. O życiu i śmierci papieża opowiadają jego przyjaciele i współpracownicy: Stanisław Dziwisz, Mieczysław Mokrzycki, Emery Kabongo (sekretarze), Rene Samuel Sirat (dawny naczelny rabin Francji, który brał udział w ekumenicznych spotkaniach w Asyżu i był obecny podczas wizyty Ojca Świętego przy ścianie płaczu w Jerozolimie), Birthe Lejeune (żona profesora, specjalnego wysłannika papieża do Breżniewa), Henryk Woźniakowski (wydawca osobistych notatek Jana Pawła II) oraz Marie - Germaine (mała siostra Jezusa, która mieszkała w Krakowie na przełomie lat 50. i 60. i dla której ks. Karol Wojtyła był spowiednikiem i ojcem duchowym). Ilustracją do ich wspomnień są materiały archiwalne, przeplatane sekwencjami współczesnymi, zrealizowanymi w przededniu i podczas kanonizacji.
CZĘŚĆ 4: RELIKWIE I PAMIĘĆ
[TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:20:13
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman