Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAJEMNICE JASNEJ GÓRY

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2010
  • Barwny, 5 odcinków x ok. 25 min

Aktor Radosław Pazura zabiera widzów w pełną uduchowienia podróż śladami tajemnic Jasnej Góry - Narodowego Sanktuarium Maryjnego odwiedzanego przez miliony pielgrzymów. To jedyne sanktuarium, które jest związane nie z objawieniem Matki Bożej, lecz jej niezwykłym obrazem, który przywiózł do Częstochowy książę Władysław Opolczyk, fundator klasztoru oo. paulinów na Jasnej Górze. Kto i kiedy stworzył ten obraz? Dlaczego obraz znalazł się pod opieką paulinów? Dlaczego jest nazywany Czarną Madonną i czy słusznie? Co to są tzw. suknie do ikony jasnogórskiej, ile ich jest i kto je tworzy? Odpowiedzi na te pytanie należy szukać właśnie w pierwszym odcinku cyklu. Będzie tu także mowa o wielkiej mocy obrazu, który może uzdrowić człowieka i napełnić potrzebnymi łaskami, oraz o najbardziej zadziwiających przypadkach cudów. Ile prawdy jest w przekazach o cudach i łaskach, których człowiek może tu dostąpić? W prezentowanej księdze cudów Matki Bożej Jasnogórskiej jest zapisany m. in. pierwszy cud z 1402 r. , ponadto cudowne dwukrotne uzdrowienie króla Władysława IV Wazy, uzdrowienie Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego, a także uzdrowienie Tekli Bobrowskiej, które jako jedyne w historii Jasnej Góry oficjalnie zostało uznane za cud. Radosław Pazura rozmawia z geografem religii prof. Antonim Jackowskim oraz z oo. paulinami: Janem Golonko, Melchiorem Królikiem, Janem Pachem. W dokumencie wykorzystano materiały archiwalne Telewizji Polskiej oraz pochodzące z Archiwum Zbiorów Sztuki Wotywnej Jasnej Góry.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:20:09
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman