Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZALONY ZEGAR

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2009
 • Barwny, 35 mm, 16:9. 12 min

Pewien król nakazał zbudowanie czarodziejskiego zegara. Zegar przyspieszał czas gdy ten był niedobry, a zwalniał gdy czasy były szczęśliwe. W ten sposób poddani długo mogli pławić się w szczęściu, a nieszczęścia mijały im szybko. Do czasu. Zegar bowiem zyskał duszę i zaczarował całe królestwo. Księżniczka z pomocą przybysza z innej krainy, czarownicy, ogrodnika i małej czarodziejki, próbuje odzyskać królestwo.
Film powstał we współpracy pisarki, ilustratora i reżysera. To pełna uroku, filozoficzna opowieść o szczęściu, samotności i przemijaniu czasu, dowcipnie wykorzystująca konwencje klasycznych bajek. Królewna, chłopiec z naszego świata, zamieniony w lustrzane odbicie dwór, samotny zegar i podróżująca na prosiaku dobra czarownica przeżywają w Krainie Bajki fantastyczne przygody, które uczą ich się, że wygórowane ambicje prowadzą do wielu niebezpieczeństw... Film oparty jest na książce, która ukazała się w Polsce w 2008 roku, w 1994 zaś w Niemczech, gdzie dostała nagrodę za tekst i ilustracje, a Niemiecka Akademia Literatury Dziecięcej przyznała jej tytuł Książki Miesiąca.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich
  dla najlepszego polskiego filmu animowanego wyróżniającego się walorami artystycznymi i wychowawczymi; uzasadnienie jury: "Chcielibyśmy nagrodzić niezwykłą oryginalność plastyki i sposobu opowiadania, które znajdują tu idealne połączenie. Narracja prowadzona jest na wielu poziomach, z wielką świadomością gatunków i konwencji oraz wyrafinowaniem estetycznym. Film ten uczy nas, jak oglądać filmy i jak czytać historie/opowieści. Erudycja twórców sprawia, że "Szalony zegar" może być wprowadzeniem do teorii filmu - dla dzieci"
2017.02.11 04:15:16
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski