Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FLAMENCO PO POLSKU

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 20 min

Jeszcze nie tak dawno Hiszpania kojarzyła się ze słońcem i plażami. Od kilkunastu lat jednak poszerza się krąg osób, dla których ten kraj to nie tylko odpoczynek, ale i kultura - kultura flamenco. Z roku na rok zwiększa się liczba kobiet, które chcą uczyć się tańca flamenco. Chcą się go uczyć, choć to jeden z najtrudniejszych technicznie stylów. Kilkadziesiąt rodzajów tańca (palos), niespotykany w polskiej muzyce rytm, trudności z koordynacją rąk i nóg... Co jest takiego pociągającego we flamenco? Niektórzy mówią, że aby tańczyc flamenco, trzeba odrzucic wszystkie maski, trzeba być autentycznym, spontanicznym, szczerym w wyrażaniu uczuć. Może to jest tym magnesem dla nowych rzesz flamencitas? Film, skupiając się na twórczyni poznańskiej szkoły flamenco Katarzynie Burgiel, próbuje odkryć tajemnicę "przyciągania" flamenco, pokazuje, jak ono wygląda w polskim wydaniu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:13:47
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman