Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

UŁANI ANDERSA 1939-1948...

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2009
  • Barwny, 43 min

Film opowiada o splatających się losach generała Władysława Andersa i poznańskich ułanów: począwszy od powstania wielkopolskiego, poprzez wojnę z bolszewikami w 1920 roku, kampanię wrześniową, aż po jego rozwiązanie. W 1991 roku powstał Ochotniczy Oddział Kawalerii w barwach 15 Pułku Ułanów Poznańskich, który kultywuje tradycje 15 Pułku. To formacja, którą poznaniacy wielokrotnie obserwują na ulicach miasta w czasie uroczystości patriotycznych. Trwający niemal 50 minut dokument zbudowany jest między innymi z inscenizacji, w których brało udział kilkudziesięciu członków Stowarzyszenia Grupa Rekonstrukcji Historycznej 3 Bastion Grolman oraz Ochotniczy Oddział Kawalerii w barwach 15. Pułku Ułanów w historycznych mundurach, wyposażonych w broń z epoki. W filmie wykorzystano również materiały archiwalne, między innymi z Instytutu Polskiego i Muzeum Sikorskiego w Londynie, fotografie oraz zdjęcia realizowane współcześnie. Film powstał dzięki wsparciu Urzędu Miasta Poznania i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 04:10:36
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl