Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SYBERYJSKA MATKA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 21 min

Syberia - bezkresne przestrzenie, zapierające dech krajobrazy. Jej surowe piękno przyciąga i intryguje. Ale autor filmu nie pokazuje uroków tej niezwykłej krainy, uwagę skupia na ciemnej stronie Syberii, kryjącej w sobie wiele tragedii. Dokument obnaża dramat dzieci ulicy, dzieci pochodzących z patologicznych rodzin, chorych, odrzuconych, zapomnianych, zdanych na łaskę i niełaskę losu. Odrobinę nadziei na lepsze życie dają im polskie siostry zakonne, które od 2000 r. niosą pomoc i miłość najbardziej potrzebującym. O swojej misji mówią: s. Tatiana, s. Maria, s. Bernadetta - prawdziwe syberyjskie matki, opowiadają o podopiecznych, o ich dramatycznej sytuacji życiowej. To bardzo ciężka praca, ale siostry widzą w niej sens. Czują, że są potrzebne, że dają miłość i nadzieję, poczucie bezpieczeństwa. Najczęstszą przyczyną rodzinnych nieszczęść jest tam alkoholizm. Rodzice przepijają wszystkie pieniądze, w domu panuje głód i nędza. Swoje niepowodzenia i frustracje odreagowują na własnych pociechach, znęcając się nad nimi psychicznie i fizycznie. Bici, poniewierani i pozostawieni bez opieki nieletni szukają wsparcia u sióstr. Tu znajdują dach nad głową, mogą się ogrzać, umyć, wypocząć, zjeść gorący posiłek. Obiad u zakonnic to zazwyczaj ich jedyne jedzenie w ciągu całego dnia. Siostry pomagają nie tylko dzieciom z rodzin patologicznych, ale także sierotom, dla których domem jest ulica. Takie dzieci żyją na skraju ubóstwa, śpią na klatkach albo w kanałach, wąchają klej, by zabić uczucie głodu. Większość z nich jest nosicielami wirusa HIV. Nie wiadomo, jaka będzie ich przyszłość. Kamera towarzyszy siostrom zakonnym także w szpitalu w Irkucku, gdzie umierają dzieci chore na AIDS, nowotwory i gruźlicę. Przy realizacji filmu brały udział: siostry Służebniczki Starowiejskie w Angarsku, siostry dominikanki w Ułan - Ude, siostry Służebnice Ducha Świętego w Irkucku. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:10:25
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency