Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WSZYSTKO PŁYNIE

 • Film animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2007
 • Barwny, 7 min

Niemowlęta raczkują, poruszają się chwiejnymi kroczkami, dzieci biegają, bawią się, młodzi ludzie pędzą dokądś, a starcy nieco już przygarbieni wolno przemierzają alejki, każdy z nich na swój sposób ewoluujący i z każdą chwilą przemijający...
Przemijanie, którego nie sposób powstrzymać: pokolenie przychodzi, pokolenie odchodzi. Jest czas rozpoczynania życia i kończenia.
Specyficzne doświadczenie przemijalności wpisane w każde istnienie, nieustanna kontynuacja tego co było...
Ludzie zagonieni mijają się anonimowo, jakby ścigali się z czasem, nieporadnie dryfują pomiędzy tym, co było, a tym, co będzie...
Stopniowe nawarstwianie linii i plam w kadrze jest zabiegiem świadomym, ściśle związanym z graficzną koncepcją filmu polegającą na metamorfozie od realistycznej sylwetki, przez deformację, aż do abstrakcyjnych linii i kształtów. Kształt plastyczny jest znaczący, gdyż ma swoje odniesienie w idei literackiej filmu.
Całość pomyślana jest jako przeniknięta surrealistyczną atmosferą z pogranicza jawy i snu. Stąd też istotna funkcja aury w kadrze, budowanej osobliwym światłem i kreowanej przez nieoczekiwane zestawienia. Opustoszała, rozległa równina, obraz kadru rozjarzony intensywnym, tajemniczym światłem, stopniowo zapełniające przestrzeń sylwetki rzucające wyraziste, płynnie wydłużające się cienie.
Nieustanne koło progresu i przemijania, z każdym krokiem bliżej tajemnicy, z szansą dotknięcia ulotności... [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2008
  Łódź (Międzynarodowy Festiwal Animacji "ReAnimacja")-Nagroda SFP dla najlepszego filmu polskiego
 • 2008
  Warszawa (Europejski Tydzień Filmowy OFF/ON)-Wyróżnienie
 • 2008
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda & Anima")-Dyplom Honorowy w konkursie "Anima"
  uzasadnienie jury: "Poetycka, nawiązująca do fugi struktura filmu, oparta na zmianach i powtórzeniach ludzkiego losu. Płynność życia przetransponowana na przenikające się w filmie rytmy i obrazy"
2017.05.24 00:44:16
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl