Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KATYŃ. 60 DNI NA PLANIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • 27 min

Sześć lat pracy nad scenariuszem, siedem tysięcy statystów na planie, najznakomitsi aktorzy średniego i młodego pokolenia... Andrzej Wajda przystąpił do realizacji filmu fabularnego o Katyniu - jak sam twierdzi - jednego z najbardziej osobistych projektów w życiu. W dokumentalnym zapisie z pracy na planie reżyser zwierza się, czym jest dla niego ten film i w jaki sposób nad nim pracuje. O wysiłku organizacyjnym opowiada producent Michał Kwieciński. O jego ogromie niech świadczy chociażby fakt, że kostiumolodzy zebrali ze wszystkich polskich magazynów wszystkie możliwe kostiumy z epoki i że równoległa realizacja jakiegokolwiek innego filmu o tamtych czasach byłaby niemożliwa. Praca przy filmie była także ciężkim wyzwaniem dla aktorów, którzy mierząc się z takim tematem, musieli uczynić wszystko, by nie popaść w patos, by przedstawić żywych ludzi z ich wszystkimi słabościami, prawdziwymi uczuciami i namiętnościami. Starszym aktorom Andrzej Wajda dał szansę przeżycia kawałka prawdziwej historii, młodszym - także mistrzowską szkołę zawodu. Wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w ten obraz, niezapomnianą atmosferę pracy przy niezapomnianym i bardzo ważnym filmie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2023.01.18 01:15:30
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman