Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TĘCZA. BENEDYKT XVI W POLSCE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2006
  • Barwny, 51 min

Dokumentalna relacja z pobytu papieża Benedykta XVI w Polsce w maju 2006 roku obejmującej wizyty w Warszawie, Częstochowie, Wadowicach, Krakowie i Oświęcimiu. Autor filmu pokazuje, jak Polacy reagowali na wizytę papieża Niemca w naszym kraju, jak go przyjmowali, porównując - co nieuniknione - z Janem Pawłem II. Daje przykłady, że ta wizyta stanowiła istotny krok na drodze nie tylko do politycznego pojednania polsko-niemieckiego, ale także do pojednania wewnątrzchrześcijańskiego (katolicy, ewangelicy, wyznawcy prawosławia) i międzyreligijnego (katolicyzm - judaizm). Na kilka dni papieskiej pielgrzymki ucichły też w Polsce wszystkie spory narodowe, polityczne, wewnątrzkościelne. Film ten stanowi również asumpt do refleksji nad tym, czy wizyta ta wniosła nowe wartości do naszego życia społecznego i osobistego oraz jakie wnioski wyciągamy z papieskich nauk. O tym wszystkim mówią dostojnicy kościelni różnych wyznań, działacze na rzecz polsko-niemieckiego pojednania, byli więźniowie obozów koncentracyjnych, wolontariusze i wierni. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:05:03
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych