Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JAN PAWEŁ II. CO POZOSTAWIŁ... W PAMIĘCI

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 30 min

Spojrzenie na dorobek Jana Pawła II z wielu różnych perspektyw i z wielu miejsc na świecie, w których żałobę po jego odejściu przeżywali nie tylko Polacy i katolicy, ale również Brytyjczycy, Niemcy, Francuzi, Ukraińcy, Kanadyjczycy, Amerykanie, Irlandczycy oraz protestanci, żydzi i muzułmanie. Spośród wielu dziedzin, jakimi zajmował się Jan Paweł II, cztery wydają się kluczowe dla Polski i Polaków za granicą. Są to kontakty papieża: z młodzieżą - m.in. Światowe Dni Młodzieży; ze środowiskami polonijnymi - na każdej pielgrzymce spotykał się z miejscową Polonią a w Polsce przypominał o jej istnieniu; z przedstawicielami innych religii - dzięki czemu ekumenizm w większym stopniu stał się rzeczywistością; z politykami - by przypominać im o potrzebie poszanowania godności człowieka i by wpłynąć przez to na zmiany polityczne na świecie. O Janie Pawle II opowiadają zarówno zwykli ludzie - Polacy mieszkający w różnych miejscach na świecie oraz specjaliści: historycy, autorzy książek i opracowań na tematy papieskie, polscy i zagraniczni politycy i dyplomaci, którzy najmocniej odczuli wpływ papieża na swoje losy, działacze organizacji polonijnych oraz duchowni. Ich wspomnienia pokazują, jak ważną osobą dla całego świata był Jan Paweł II, jak go zapamiętali różni ludzie, niezależnie od swojego statusu społecznego. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:03:13
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor