Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SZKOŁA LATANIA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 24 min

Koniec roku szkolnego, to czas wolności i czas wyzwań, jakie młody człowiek stawia przed sobą w nadziei, że ich pokonanie objaśni mu jego przyszłość. Dla szesnastoletniej Pauliny, lato, bardziej nawet od reszty roku, to czas ciągłych zmagań z ciałem. Genetyczny kaprys natury pozbawił ją mięśni. Wyzwaniem jest każdy ruch czy nawet oddech. Może się położyć i nigdy więcej nie podnieść - nikt nie będzie miał prawa mieć do niej o to pretensji. Może też podjąć wyzwanie. Dla matki Pauliny, Magdy, to sprawa najważniejsza, sprawa życia lub śmierci - chciało by się napisać, gdyby nie przykra dosłowność tych słów - dać Paulinie szansę na normalność tego cudownego czasu, jakim jest młodość. Ona się nigdy nie powtórzy, to tu i teraz Paulina powinna przeżyć to wszystko, co wypełnia młodość urodą. By jej życie, nie było tylko przykrym obowiązkiem, który spadł na nią wyrokiem sił wyższych. Koniec końców na przeszkodzie zawsze stoją trudności techniczne - a te można obejść. Tego lata Paulina kręciła akrobacje szybowcowe z jednym z najlepszych pilotów w Polsce. Teoretycznie to niemożliwe, przeciążenia w trakcie akrobacji są wyzwaniem nawet dla zdrowego człowieka. Trochę uporu i udało się. A gdyby tak wybrać się w góry? Kilka schodów, to już bariera, która Paulina musi brać pod rozwagę. Jednak z pomocą ratowników Paulina mogła tego lata stanąć na wierzchołku Mnicha - jednej z najokazalszych gór w Tatrach. To była prawdziwa wspinaczka - ze sprzętem, linami itd., coś co wydawało się niedostępne dla niepełnosprawnego człowieka. Nie chodzi o przyjemność jednej chwili, czasami ukrytą, za bólem, strachem, zmęczeniem. Chodzi o sens, który każdy z nas odnajduje stawiając na szali dni już przeżyte i te do przeżycia, pytając czy jedne warte są drugich. Dla Magdy sensem życia jest uchronić swoje dziecko przed pustką, która odbierze mu życie, jeśli nie wypełni się go doświadczeniami. Jaki pożytek zrobi z tego Paulina? Czy odnajdzie w tych staraniach coś dla siebie, uczyni z tego wartość?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:03:09
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl