Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TRAGEDIA W LESIE SKARSZEWSKIM

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1995
  • Barwny, 16 mm,30 min

W styczniu 1945 roku, cztery dni przed wyzwoleniem Kalisza, w Lesie Skarszewskim hitlerowcy rozstrzelali 56 Polaków, w tym grupę AK-owców pochodzenia niemieckiego. Byli to Alfred i Elwira Fibigierowie, Konrad Wűnsche, Emil i Henryk Fulde (ojciec i syn), Jerzy Drescher, Irena Stark, Alfred Nowacki, Bruno Lompa i Bożena Deutschman. O działalności AK w Kaliszu i procesie opowiadają: Barbara Pawlak - skazana na śmierć w pokazowym procesie AK-owców, cudem uniknęła wykonania wyroku, oraz jej przyjaciółka Hanna Fulde - także z AK, która przez przypadek uniknęła aresztowania. W dniu 25 kwietnia 1945 r. rozpoczęto ekshumację zamordowanych w Lesie Skarszewskim. Relację z tego wydarzenia oraz z pochówku zamordowanych przedstawia kpt. rez. MO Tadeusz Martyn.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:56:39
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego