Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BITWA O KOŁOBRZEG 1945

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2005
  • Barwny, 25 min

Film dokumentalny pt. "Bitwa o Kołobrzeg 1945" przedstawia kulisy mało znanego wydarzenia, jakim był udział 1 Armii Wojska Polskiego w walkach o Kołobrzeg w marcu 1945 roku. Wyznaczenie Polakom tego szczególnego zadania miało oprócz działań militarnych znaczenie polityczne - odzyskanie dostępu do Bałtyku. W filmie przedstawiono przebieg walk o Kołobrzeg od 7 marca 1945 r. przez wejście do walki jako pierwszej 6 Dywizji Piechoty, która została uwikłana w ciężkich bojach o koszary białe i czerwone. Następnie ukazane został walki 4 Dywizji Piechoty o dworzec kolejowy. Po raz pierwszy zostały również przedstawione przygotowania strony niemieckiej do obrony. W filmie obok archiwalnych zdjęć filmowych wykorzystano fragmenty filmu fabularnego "Jarzębina czerwona" oraz wspomnienia uczestników bitwy o Kołobrzeg - byłych żołnierzy 1 Armii. Militarne kulisy bitwy o Kołobrzeg nakreślili znawcy tego zagadnienia: profesor Henryk Stańczyk i dr Andrzej Aksamitowski. Film wzbogacają współczesne zdjęcia filmowe oraz komputerowe mapy przebiegu działań. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:54:55
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency