Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DWA RAZY EWA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2001
  • Barwny, 30 min

Mają takie samo imię i nazwisko, od kilkudziesięciu lat mieszkają w tym samym mieście. Ale poznały się dopiero kilka lat temu. Połączyła je przyjaźń. Kiedy na początku października 1967 roku Ewa Radomska przyjechała do Wrocławia, czuła się samotna i zagubiona w obcym, dużym mieście. Nie miała tu znajomych, ani nikogo bliskiego, dopiero zaczynała studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Wertując książkę telefoniczną, natrafiła na to samo nazwisko - Ewa Radomska, mgr artysta plastyk. Od razu poczuła się pewniej, pomyślała o nieznajomej jak o kimś bardzo bliskim. Chciała zadzwonić, podzielić się swoim odkryciem, porozmawiać. Nieśmiałej, świeżo upieczonej studentce zabrakło jednak odwagi. Odłożyła tę rozmowę - jak się później okazało - na trzydzieści parę lat. W życiu Ewy Radomskiej wiele się zmieniło. Skończyła studia, otrzymała tytuł magistra prawa, zaczęła pracować. Przeżyła małżeństwo, macierzyństwo, wzloty i upadki. Potem przyszedł rozwód, została sama. Powróciły myśli o Ewie Radomskiej z książki telefonicznej. Znowu zapragnęła do niej zadzwonić. Tym razem odważyła się. Została przyjęta bardzo ciepło. Wkrótce dwie Ewy Radomskie spotkały się po raz pierwszy. Opowiedziały o swoim życiu, dzieciach, rozwodach. Stały się sobie bardzo bliskie. Choć dzieli je różnica wieku, zaprzyjaźniły się. Znajomość z książki telefonicznej okazała się trwała, w pewnym sensie odmieniła kobiety, pozwoliła odzyskać sens życia. Obydwie Ewy przyzwyczaiły się do regularnych odwiedzin. Rozumieją się doskonale i są sobie nawzajem potrzebne. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:54:21
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman