Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TECZKI PANDORY

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2005
 • Gatunek:
  Reportaż
 • Barwny, 21 min

Opowieść o ludziach, którzy poznali zawartość swoich teczek znajdujących się w Instytucie Pamięci Narodowej. W wielu przypadkach Służba Bezpieczeństwa przez długie lata gromadziła na ich temat materiały z obserwacji, podsłuchu i donosów tajnych współpracowników. Dlaczego bohaterowie reportażu chcieli zajrzeć do swoich teczek? Czy kierowała nimi tylko ciekawość, kto na nich kiedyś donosił? Co czuli, gdy okazało się, że donosicielami byli krewni, dobrzy koledzy, przyjaciele uchodzący w oczach zainteresowanych za osoby poza wszelkimi podejrzeniami? Czy wiele by to zmieniło, gdyby poznali prawdę 10 lat wcześniej? Czy inaczej potoczyłoby się ich życie w III RP, czy z kim innym by się wtedy przyjaźnili lub pracowali? Poza pokrzywdzonymi przez SB i jej współpracowników przed kamerą wystąpią także historycy, którzy wypowiedzą się na temat metod sporządzania oraz wiarygodności materiałów po byłej SB. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:53:57
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl