Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

O KRASNALACH I WIGILII

  • Film animowany
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny, 23 min

Zbliża się Wigilia, najpiękniejszy dzień w roku, kiedy wszyscy się radują i gasną wszelkie spory. Mali bohaterowie filmu, po całorocznej pracy, wracają do leśnej jamy w korzeniach starego dębu rosnącego na rozstajach dróg. Po świątecznej gorączce krasnoludki udają się wreszcie na zasłużony odpoczynek i zapadają w zimowy sen aż do wiosny. Ale jeden z krasnali, Podziomek, nie może trafić do domu. Biedaczysko zabłądził w lesie. Spotyka na swej drodze lisa Sadełkę, który prosi go o przysługę. Podziomek nie podejrzewa, że przebiegły myśliwy ma niecne plany, i zgadza się mu pomóc. Razem z lisem porywa gęsi z zagrody Marysi. Za zaniedbanie domowych obowiązków dziewczynkę czeka surowa kara. Czy Podziomek zdoła w porę przejrzeć grę podstępnego lisa i naprawić straszliwą pomyłkę? Na szczęście, nad mieszkańcami lasu czuwa św. Antoni w postaci drewnianej figurki z kapliczki zawieszonej na dębie. I, jak to w bajkach bywa, wszystko kończy się dobrze. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
Opowiadanie Marii Konopnickiej
Opowiadanie
AutorMaria Konopnicka
2017.02.11 03:53:28
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor