Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TOWARZYSTWO (SPOJRZENIE NA GALERIĘ ZACHĘTA)

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Gatunek:
  Dokument fabularyzowany
 • Barwny, Betacam SP. 63 min

Fabularyzowany dokument. Film opowiada historię trójkąta - pary przyjaciół i pięknej kobiety. Artystów i kobietę łączą skomplikowane i niejednoznaczne relacje. Wszyscy bohaterowie zajmują się sztuką, ale każdy z nich w inny sposób. Akcja filmu rozpoczyna się współcześnie, ale obejmuje okres całego XX wieku. Bohaterowie przeżywają sukcesy, upadki, miłości, skandale artystyczne i polityczne. Nie starzeją się jednak, pomimo upływu lat. Pełnoprawną bohaterką filmu jest także Galeria Zachęta wraz ze swoimi zbiorami. W Zachęcie rozgrywa się większość akcji filmu. Pojawia się także wątek sensacyjny, a właściwie katastroficzny - dzieje się współcześnie. Zachęta, podobnie jak trójka bohaterów filmu, nie starzeje się. Mimo że na innych budynkach Warszawy widać upływ czasu. Wieczną młodość Zachęty sprawia Sztuka. Wiadomo przecież, że Sztuka nie starzeje się nigdy. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:52:48
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski