Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POWSTAŃCY

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny, 63 odcinki x ok. 5 min

63-odcinkowy cykl przygotowany dla upamiętnienia 60. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego i emitowany od 1 sierpnia do 2 października - tyle, ile trwało powstanie. Każdy odcinek otwiera krótka kronika wydarzeń sprzed 60 lat, przypominając najważniejsze zwycięstwa, najdotkliwsze klęski, wysiłki żołnierzy i nadzieje dowództwa. Następnie bohater odcinka, codziennie inny uczestnik powstania - dowódca drużyny, szeregowy żołnierz, sanitariuszka czy łączniczka - opowiada o tym, co najbardziej utkwiło mu w pamięci z tamtego dramatycznego okresu. Na historię powstańczego zrywu warszawiaków składają się więc jednostkowe, prywatne, subiektywne, ale przecież jakże autentyczne relacje o walkach na pierwszej linii i życiu codziennym "na tyłach", gdzie kochano, cierpiano, rozstawano się na zawsze, ale i czasami żartowano, gdzie jakoś starały się funkcjonować polowe szpitale i kuchnie, a rolę mieszkań z konieczności pełniły piwnice. Warszawa trwała i opierała się tak długo, jak to tylko było możliwe. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:52:04
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor