Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

"IDŹ PRZEZ ŻYCIE TAK, ABY ŚLADY TWOICH STÓP PRZETRWAŁY CIĘ" KS. BP JAN CHRAPEK

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002
 • Gatunek:
  Reportaż
 • Barwny, 45 min

Sylwetka śp. księdza biskupa Jana Chrapka - ordynariusza diecezji radomskiej, pedagoga, opiekuna ubogich, człowieka niezwykle interesującego, zaangażowanego w życie Kościoła i kraju. Znany był z tego, że wprowadzał nowy styl pracy Kościoła, otwierał go dla mediów. Autorka reportażu pokazuje dom rodzinny Jana Chrapka, jego życie i pracę w zakonie księży michalitów, zgromadzenia, do którego należał i którego przez sześć lat był przełożonym generalnym. Poznajemy też ostatnie lata życia księdza biskupa, który działał w tym czasie w diecezji toruńskiej, a w 1999 roku został ordynariuszem diecezji radomskiej, na którą to funkcję mianował go Jan Paweł II. Ksiądz Chrapek, jedna z najciekawszych, najbardziej otwartych na nowe czasy i ludzi postaci polskiego Kościoła, zginął tragicznie 18 października 2001 roku, w Sieklukach pod Radomiem w wypadku samochodowym. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:51:11
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman