Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OSTATNI DYKTATOR EUROPY?

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Barwny, 25 min

Próba charakterystyki rządów Aleksandra Łukaszenki. Wypowiadają się intelektualiści białoruscy, zwracając uwagę na fenomen tej prezydentury. Łukaszenko, jeden z najbardziej aktywnych opozycjonistów władzy komunistycznej, znakomity mówca, zdołał zebrać wokół siebie najzdolniejszych polityków. Jednocześnie świetnie wykorzystał białoruską mentalność, by umiejętnie korzystając z usług mediów, głosić zagrożenie ze strony Zachodu i inne populistyczne hasła z obiecywaniem powszechnego dostatku włącznie. Mimo wielokrotnego łamania zasad konstytucji, ma niesłabnące poparcie wśród prostych ludzi. Czy jest jednak dyktatorem w pełnym znaczeniu tego słowa?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2004
  Lublin (Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP S.A.)-Nagroda Specjalna za zdjęcia
 • 2004
  Ołomuniec (Festiwal Akademia Film Olomuc)-Nagroda Główna
2017.02.11 03:50:25
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman