Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PENSJONAT Z WIDOKIEM

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny, 21 min

Położona niedaleko Rabki wieś Ponice liczy sto kilkadziesiąt domostw. Życie społeczne i towarzyskie skupia się wokół lokalnego sklepu spożywczo-przemysłowego. Jeszcze do niedawna prężnie działał tutaj prywatny pensjonat "Marzena", wyposażony w 40 pokojów z łazienkami i świetlicę. Niestety, od blisko roku stoi pusty. Przyczyną jest sąsiedztwo nielegalnie założonego cmentarza. Potencjalnych gości odstrasza nie tylko roztaczający się z wielu okien widok na cmentarz, ale przede wszystkim fakt, że jego bliskość stanowi zagrożenie dla studni, z których właściciele pensjonatu czerpali wodę. Reportaż pokazuje beznadziejną sytuację właścicieli "Marzeny", którzy już 14 lat temu próbowali zapobiec budowie nekropolii. Niestety, mieli przeciwko sobie całą wieś, która pensjonatu nie potrzebuje, a na cmentarz prędzej czy później trafi przecież każdy z jej mieszkańców. Hotelarze na własnej skórze przekonali się, co na szczeblu lokalnym, w małej, hermetycznej społeczności znaczy określenie "polskie piekło". [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:50:11
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego